czwartek, 13 czerwca, 2024
14.5 C
Otwock

Wysokie koszty utrzymania urzędu w Kołbieli: kto za to zapłaci?!

Udostępnij

W latach 2018-2023 liczba pracowników Urzędu Gminy Kołbiel wzrosła aż o 25%. Ten wzrost, na pierwszy rzut oka, może świadczyć o rozwoju i potrzebie dodatkowych rąk do pracy w urzędzie. Czy jednak taki przyrost zatrudnienia był naprawdę konieczny? Czy nie jest to po prostu wynik rozbudowy biurokracji?

Jeszcze bardziej niepokojący jest wzrost kosztów utrzymania urzędu. W ciągu tych samych pięciu lat wydatki na wynagrodzenia, pochodne, usługi i materiały wzrosły o 62%! To ogromna różnica, która budzi pytania o to, jak efektywnie zarządzane są zasoby gminy. Czy mieszkańcy Kołbieli są świadomi, jak duże kwoty z ich podatków są przeznaczane na utrzymanie urzędu?

Na szczęście, nie wszystkie wskaźniki finansowe są negatywne. Zadłużenie gminy spadło z 1 254 469,29 zł w 2018 roku do 492 592,12 zł w 2023 roku. To znaczne obniżenie zadłużenia, szczególnie w porównaniu z sytuacją w sąsiedniej Wiązownie, gdzie wójt Janusz Budny nie panuje nad rosnącym długiem. Mimo tych pozytywnych statystyk, pytania o zasadność tak wysokiego wzrostu zatrudnienia i kosztów utrzymania urzędu w Kołbieli pozostają. Czy mieszkańcy są zadowoleni z obecnej polityki finansowej? Czy rosnące koszty administracyjne przekładają się na lepszą jakość usług publicznych? Czas pokaże…

Robert Wyrostkiewicz – dziennikarz

redakcja@glosotwocka.pl

fot. Wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Aktualności