czwartek, 13 czerwca, 2024
14.5 C
Otwock

Wiceminister Mikołaj Dorożała odwiedził Celestynów

Udostępnij

We wtorek (4 czerwca br.) Gminę Celestynów odwiedził Wiceminister w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody Pan Mikołaj Dorożała oraz Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Komisji ds. Unii Europejskiej Michał Kobosko. Ze strony Gminy byli obecni Z-ca Wójta Piotr Rosłoniec, Sekretarz Krzysztof Boczarski, Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Mariola Obłoza oraz Nadleśniczy Artur Dawidziuk.

Spotkanie odbyło się w OSP Podbiel dzięki gościnności druhów. Miejsce to nie było przypadkowe. Dyskusja dotyczyła min. gospodarki leśnej, zagrożeń pożarowych w lasach i ogromnej roli OSP w bezpieczeństwie, a także działalności spółek wodnych w tym tworzenia retencji. W tym miejscu zostały złożone na ręce strażaków z Podbieli podziękowania za udział w akcji na Torfach.

Rozmawialiśmy również o zapisach unijnego Zielonego Ładu, które to jak powiedział poseł Michał Kobosko w części są dobre jednak cześć z obowiązków tam zawartych min. zero emisyjność budynków, odłogowanie gruntów czy terminy zakazu produkcji samochodów spalinowych powinny zostać zmienione

– Czytamy na stronie gminy Celestynów.

Otrzymaliśmy ponadto informację o tym, że zgodnie z zapowiedziami MSWIA na czerwcowym posiedzeniu Sejmu ma być procedowany projekt ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej, gdzie samorządy, ochotnicze straże pożarne, mają do odegrania kluczową rolę w zakresie ochrony ludności. Rząd planuje, aby na ochronę ludności cywilnej przeznaczyć 0,3% PKB, jako stałą, publiczną daninę na rzecz ochrony cywilnej. Ma to być ok. 12 miliardów zł w ciągu 10 lat.

Następnie delegacja udała się na Obszar Natura 2000 – Bagno Całowanie, Ścieżkę Przyrodniczą 13 Błota Stóp. Goście byli zachwyceni przyrodą, spokojem i urokiem miejsca

– Informują urzędnicy.

Facebook Gmina Celestynów/KŁ/Fot. Facebook Gmina Celestynów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Aktualności