czwartek, 13 czerwca, 2024
14.5 C
Otwock

Utrudnienia w ruchu pociągów 3-8 czerwca

Udostępnij

Przebudowa i modernizacja stacji Warszawa Zachodnia oraz przyległych linii kolejowych wkracza w kolejny etap prac. Spowoduje to zmiany w kursowaniu pociągów. Od poniedziałku 3 czerwca, do soboty 8 czerwca inaczej będą kursowały pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Prosimy o uważne sprawdzanie rozkładów przed podróżą!

LINIA S1 i S10

Pociągi SKM S1 będą kursowały wyłącznie w skróconej relacji z Pruszkowa do Warszawy Głównej z częstotliwością, co około 60 minut. Z Warszawy Wschodniej do Otwocka będą kursowały pociągi SKM S10 z częstotliwością co około 30 minut.

Odcinek Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia, czyli podmiejska linia średnicowa nie będzie obsługiwany!

LINIA S2 i S20

Pociągi SKM S2 będą kursowały tak jak dotychczas, w pełnej relacji z Lotniska Chopina do Sulejówka Miłosny, z częstotliwością co około 60 minut. Na skróconej trasie, z Warszawy Wschodniej do Sulejówka Miłosny, pojadą pociągi S20. Będą występowały kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych pociągów.

LINIA S3

Jak co roku w sezonie letnim, od niedzieli, 1 czerwca wybrane pociągi SKM S3 w weekendy będą kursowały w wydłużonej relacji do i z Radzymina, zatrzymując się po drodze w Nieporęcie – tuż nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego. Od poniedziałku 3 czerwca, do piątku 7 czerwca dwa popołudniowe i cztery wieczorne pociągi pojadą w skróconej relacji do i ze stacji Warszawa Gdańska. Natomiast w sobotę, 8 czerwca – dwa popołudniowe i jeden wieczorny pociąg – pojadą w skróconej relacji. Ponadto, będą występowały minutowe przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych pociągów.

LINIA S4 i S40

Od 1 czerwca w letnie weekendy – do ośmiu – zwiększy się liczba połączeń SKM S4 do Zegrza Południowego. Natomiast od poniedziałku 3 czerwca do soboty 8 czerwca, wszystkie pociągi SKM S4 pojadą wyłącznie w skróconej relacji do i ze stacji Warszawa Gdańska. Pociągi SKM S40 będą kursowały przez cały ten tydzień, do soboty 8 czerwca włącznie, na trasie Warszawa Rakowiec – Piaseczno, z częstotliwością co około 60 minut przez cały dzień.

wtp.waw.pl/KŁ/Fot. wtp.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Aktualności