czwartek, 13 czerwca, 2024
14.5 C
Otwock

Promyczek dla chorych dzieci. Dołącz do biegu z przeszkodami

Udostępnij

Dołącz do wydarzenia, które zapowiada się jako prawdziwa dawka emocji, sportowej rywalizacji i wsparcia dla chorych dzieci. Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek z Otwocka zaprasza na „Pierwszy charytatywny bieg przełajowy z przeszkodami na rzecz DHD Promyczek”, które odbędzie się w sobotę, 8 czerwca w godzinach 10.00-15.00. Inspiracją do tego wyjątkowego wydarzenia były popularne biegi z przeszkodami, jednak tym razem każdy krok, każde pokonane wyzwanie będzie służyć szlachetnej sprawie – wspieraniu dzieci i ich rodzin w trudnych chwilach – czytamy na Halootwock.pl

Tekst za Halootwock.pl:

Dwie trasy z przeszkodami

– Trasa biegu dla dorosłych będzie liczyć 5 kilometrów i poprowadzi uczestników wokół Klubu Hard Box przy ul. Warsztatowej 4 w Otwocku, oraz przez jego teren. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy trasę o długości 1000 metrów. Zarówno na trasie dla dorosłych, jak i dla dzieci, czekać będą różnorodne przeszkody, których charakter pozostanie tajemnicą aż do dnia wydarzenia. To zagwarantuje niezapomniane wrażenia i niespodziewane rezultaty dla wszystkich biegaczy – zachęca fundacja Promyczek.

Pakiety startowe

– Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma pakiet startowy, który będzie zawierał koszulkę, medal oraz certyfikat za wsparcie hospicjum i udział w zawodach. Po zakończeniu biegu planujemy wspólną integrację oraz grilla – zaprasza fundacja Promyczek. I podkreśla, że pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na pomoc dla chorych i umierających dzieci, które są pod opieką domowego hospicjum „Promyczek”.

Jakie są zasady udziału w wydarzeniu?

Na udział w wydarzeniu obowiązują zapisy. Należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy (będzie udostępniony online od 15 kwietnia do 31 maja).

  • Opłata startowa „cegiełka” wynosi 70 zł i należy ją wpłacić na konto fundacji Promyczka: 34 1240 1037 1111 0010 2851 5903. 
  • W tytule: imię i nazwisko zawodnika – bieg 2024.

Po dokonaniu przelewu należy przesłać potwierdzenie na adres e-mail: promocja.promyczek@gmail.com (bez tego zawodnik nie zostanie umieszczony na liście startowej).

Osobą odpowiedzialną za organizację zawodów z ramienia Fundacji Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek” jest Paulina Okrzeja – można się z nią skontaktować pod numerem telefonu 881 733 389 lub adresem e-mail: promocja.promyczek@gmail.com

ZBIÓRKA PIENIĘDZY DLA CHORYCH DZIECI
Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek” od 2010 roku świadczy usługi domowej opieki paliatywnej dla nieuleczalnie chorych i umierających dzieci z kilku powiatów województwa mazowieckiego. „Promyczek” zapewnia całodobową i całotygodniową opiekę medyczną, psychologiczną oraz duchową chorym dzieciom przebywającym w swoich rodzinnych domach. Ponadto hospicjum bezpłatnie wypożycza niezbędny sprzęt medyczny i udziela wsparcia socjalno-psychologicznego rodzinom, które ze względu na chorobę dziecka znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Okresowo opieką hospicjum objętych jest do 35 małych pacjentów.

Zbiórka na USG

W sieci trwa zbiórka funduszy na zakup medycznego sprzętu, który kosztuje ponad 25 tys. zł. – Dzięki USG pacjenci hospicjum będą mieli możliwość wykonywania badań płuc w domu, co znacząco ułatwi wczesne wykrywanie zapaleń płuc i innych chorób oraz odpowiednie leczenie – wyjaśnia fundacja domowego hospicjum Promyczek. – Obecnie planujemy poszerzyć zakres badań o USG jamy brzusznej, co pozwoli nam m.in. ocenić stan nerek, wątroby i pęcherza moczowego. W tym celu potrzebujemy zakupu głowicy konweksowej. Ponownie zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe, abyśmy mogli jeszcze skuteczniej zapewniać opiekę naszym podopiecznym – apeluje hospicjum.

LINK do zbiórkihttps://zrzutka.pl/7mme8b

Txt. Agnieszka Jaskulska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Aktualności