piątek, 12 lipca, 2024
25.7 C
Otwock

Pożegnanie Marty Skorupki – wybitnej nauczycielki i wolontariuszki

Udostępnij

W piątek, 5 lipca, w wieku 84 lat odeszła Marta Skorupka, długoletnia nauczycielka związana ze szkołami w Malcanowie i Wiązownie. Msza pogrzebowa odbędzie się 8 lipca o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Wiązownie.

Marta Skorupka poświęciła swoje życie edukacji, pełniąc funkcję nauczycielki zarówno w Polsce, jak i na Łotwie. Pracowała w Szkole Podstawowej w Wiązownie oraz w Polskiej Szkole Podstawowej im. Hr. Platerów w Krasławiu na Łotwie. Jej zaangażowanie w działalność edukacyjną i społeczną było nieocenione. Wspierała współpracę polsko-łotewską, organizując kursy językowe dla Polaków na Łotwie, co stanowiło istotny element integracji i wymiany kulturowej.

Śp. Marta Skorupka była również aktywną wolontariuszką w Stowarzyszeniu „Jesteśmy”. Jej praca i oddanie były zawsze skierowane na dobro podopiecznych. Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o jej odejściu, które napełnia wielkim żalem wszystkich, którzy mieli okazję ją poznać.

Koleżanki i koledzy wspominają Martę jako nauczycielkę pełną pasji i ciągłego poszukiwania nowych metod nauczania. Jej zaangażowanie w pracę dydaktyczną oraz działalność społeczną pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie, bliskim i przyjaciołom Marty Skorupki. Jej odejście jest dla nas wszystkich ogromną stratą. Spoczywaj w pokoju, Marto. Twój wkład w edukację i dobro uczniów będzie zawsze ceniony i pamiętany.

Fot. Gmina Wiązowna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Aktualności