czwartek, 13 czerwca, 2024
14.5 C
Otwock

Otwock wspiera sportowców

Udostępnij

6 czerwca, aż 32 zawodników z klubów sportowych działających na terenie Otwocka otrzymało stypendia przyznawane przez miasto za wybitne osiągnięcia w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

Prezydent i Rada Miasta Otwocka wspierają w ten sposób dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które dzięki uzdolnieniom, ciężkiej pracy i samozaparciu osiągają wybitne wyniki sportowe, rozsławiając jednocześnie nasze miasto.

Stypendia trafiły do zawodników uprawiających takie dyscypliny jak: lekkoatletyka, akrobatyka, taniec, karate, podnoszenie ciężarów, kolarstwo i szachy. Łączna kwota dotacji przyznanych naszym utalentowanym sportowcom wyniosła 46 tys. 500 zł. Środki przeznaczone na ten szczytny cel pochodzą z budżetu Miasta Otwocka

– Czytamy na stronie otwock.pl

Przed podpisaniem oficjalnych umów stypendialnych, prezydent Jarosław Margielski serdecznie podziękował zawodnikom, ich rodzinom i trenerom za promowanie Miasta Otwocka na arenie nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej.

Dotacje sportowe przyznawane są przez Miasto Otwock dwa razy w roku. Wnioski o przyznanie stypendium za drugie półrocze bieżącego roku można składać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Otwocka Miasta do 31 sierpnia br. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Promocji i Spraw Społecznych UM, budynek B, wew. 110, 170, e-mail: kultura@otwock.pl

– Informuje otwock.pl

STYPENDYŚCI

Jakub Pietrzak (Sokudo) – karate
Dawid Mazan (Król Batory) – szachy
Aleksandra Świętochowska (Sokudo) – karate
Szymon Mazurek (Sokudo) – karate
Kryspin Wichowski (Sokudo) – karate
Tymon Wichowski (Sokudo) – karate
Adam Bajno (Król Batory) – szachy
Daria Hura (OKS Start) – podnoszenie ciężarów
Maja Brodowska (Bushi) – karate
Gabriel Scalese (Bushi) – karate
Monica Scalese (Bushi) – karate
Nina Bajer (UKS Reliese) – taniec
Antoni, Roman Feliński (Akademia Sportu Otwock) – lekkoatletyka
Bogumiła Żebrowska (Jissenkan) – karate
Maria Zawistowska (Jissenkan) – karate
Natalia Tomaszewska (UKS Otwock) – akrobatyka
Maja Trybuła (Jissenkan) – karate
Gabriela Kownacka (Jissenkan) – karate
Wojciech Jerzak (Jissenkan) – karate
Artur Kovtun (Jissenkan) – karate
Gustaw Siennicki (Król Batory) – szachy
Szymon Basaj (UKS Kresy) – lekkoatletyka
Cezary Mazurek (Sokudo) – karate
Szymon Olpiński (Bushi) – karate
Aleksander Wiącek (OKS Start) – lekkoatletyka
Filip Mouketou-Tarazewicz (OKS Start) – lekkoatletyka
Zuzanna Bąk (OKS Start) – lekkoatletyka
Michalina Misiak (OKS Start) – lekkoatletyka
Aleksander Choroszej (Arkadia) – szachy
Piotr Małek (niezrzeszony) – kolarstwo
Michał Szczepański (Jissenkan) – karate
Lena Plata (Jissenkan) – karate

– Przedstawia otwock.pl

otwock.pl/KŁ/Fot.otwock.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Aktualności