piątek, 12 lipca, 2024
28.4 C
Otwock

Ostrzeżenie przed wysokimi temperaturami w powiecie otwockim

Udostępnij

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ważne ostrzeżenie dotyczące nadchodzących upałów na terenie powiatu otwockiego. Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia obowiązuje od wtorku, 9 lipca, od godziny 11:30, aż do soboty, 13 lipca, do godziny 20:30.

W najbliższych dniach prognozowane są wysokie temperatury. We wtorek i środę, 9-10 lipca, temperatura może sięgać od 28°C do 31°C. W kolejnych dniach, od czwartku do soboty, spodziewane są jeszcze wyższe wartości, od 32°C do 35°C. Nawet nocą temperatura nie spadnie poniżej 17°C, a w niektóre noce może wynosić aż 23°C.

W związku z tymi prognozami apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiednie przygotowanie się na upalne dni. Zaleca się unikanie przebywania na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia, regularne nawadnianie się oraz noszenie lekkiej, przewiewnej odzieży.

Pamiętajmy również o zabezpieczeniu dzieci, osób starszych i zwierząt domowych przed skutkami wysokich temperatur. W miarę możliwości należy ograniczyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu i korzystać z klimatyzowanych pomieszczeń.

Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o siebie oraz swoich bliskich w nadchodzących dniach.

Fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Aktualności