piątek, 12 lipca, 2024
28.4 C
Otwock

Oddaj krew i uratuj życie. Akcja przy OSP w Gliniance

Udostępnij

Gmina Wiązowna zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w honorowej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 7 lipca przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniance, mieszczącej się przy ul. Napoleońskiej 48. W godzinach od 9:00 do 13:00 każdy może dołączyć do tego szlachetnego przedsięwzięcia, organizowanego przez strażaków z Klubu HDK Legion.

Oddanie krwi to prosta, ale niezwykle ważna czynność, która może uratować życie wielu osobom. Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, o masie ciała minimum 50 kg. Młodzież powyżej 13. roku życia również może oddać krew pod pewnymi warunkami, a osoby powyżej 65 lat, które regularnie oddawały krew, mogą to zrobić po uzyskaniu zgody lekarza.

Nie mogą oddać krwi osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przeszły określone procedury medyczne, takie jak badania endoskopowe, zabiegi chirurgiczne, transfuzje krwi, akupunkturę, czy przekłucia uszu i tatuaże. Dyskwalifikują również kontakty z osobami chorymi na choroby zakaźne oraz niektóre szczepienia, takie jak przeciwko żółtaczce czy wściekliźnie. Ważne jest, aby dawca nie był pod wpływem alkoholu, narkotyków czy w stanie nadmiernego pobudzenia nerwowego.

Wszyscy mieszkańcy, którzy nie mogą wziąć udziału w akcji 7 lipca, mają możliwość oddania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie (ul. Warszawska 28, Karczew) w każdą trzecią sobotę miesiąca nieparzystego, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Regularne akcje krwiodawstwa odbywają się również na terenie naszej gminy, a więcej informacji na temat oddawania krwi można znaleźć na stronie: www.darkrwi.info.pl. Dołącz do nas 7 lipca i przyłącz się do akcji ratowania życia!

Fot. Gmina Wiązowna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Aktualności